735646598 servis@autowise.cz

DEKARBONIZACE

CO TO JE?

Dekarbonizace je odstranění pevných uhlíkových úsad chemickou cestou, bez složité a náročné procedury. Tyto úsady vznikají působením vysokých teplot na uhlovodíkové látky nebo při spalování paliva.

Jednoduše řečeno se jedná o vyčištění celé palivové soustavy od nečistot a usazenin způsobené provozem vozidla a občas i nekvalitním palivem.

Naše originální stroje od společnosti BG umí spolehlivě vyčistit sací systémy, ventily, vstřikovací čerpadlo, vstřikovače i spalovací prostor. V případě potřeby dokážeme provést čištění EGR systémů, DPF a kompletně celý výfukový a spalovací systém. Více naleznete zde

Dekarbonizace se doporučuje u vozů s vyšším nájezdem kilometrů, vozidlo, které pravidelně jezdí pouze krátké vzdálenosti a při obtížích s palivovým systémem. Po aplikaci celého procesu se chod motoru výrazně ztiší, klesne průměrná spotřeba paliva a zcela zmizí kouřivost motoru.

Profesionální dekarbonizace se napojí přímo na palivový nebo sací systém, aplikuje speciální účinná chemická látka, která přeměňuje karbonové úsady z pevného skupenství na plynné a bezpečně opouští systém výfukovým prostorem. Tato operace se doporučuje provádět od najetých 50000 km a to v případě, že na voze nebyla prováděna preventivní dekarbonizace nebo pokud se vyskytly větší problémy.

Kompletní čas na celý servis je cca 2 hodiny a cena za vstřikování, spalovací a výfukový prostoru je kolem 2.500 Kč bez DPH. Sací systém, ventily 2.000-4.000 Kč bez DPH dle druhu motoru.

Všechny typy dekarbonizace provádíme vyškoleným personálem, doporučenými BG výrobky a pouze stroji BG. Neváhejte nás kontaktovat pro konkrétní produkt nebo jen ohledně konzultace. Výrobky máme vyzkoušené na našich vozech a rádi Vám doporučíme vhodné aditivum i pro Váš vůz.

Sídlíme ve Strojírenské ulici v Praze 5, městská část Zličín, v areálu společnosti VOLTA REAL a.s..V naší blízkosti naleznete konečnou stanici metra B Zličín, nákupní zónu Metropole, obchodní domy Globus, Tesco a Ikea. Zastávka MHD je přímo před areálem, kde sídlíme.